Kronika

Z Klub lesního golfu
Verze z 19. 3. 2012, 10:45, kterou vytvořil PePa (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: === První hra === leftsal se den 25. 7. léta páně 1999. Bylo krásné slunečné dopoledne a příjemná lesní atmosféra přímo vybízela...)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

První hra

Pismeno-P.gif

sal se den 25. 7. léta páně 1999. Bylo krásné slunečné dopoledne a příjemná lesní atmosféra přímo vybízela k objevování nových věcí. Na prahu hestého zelenošedého porostu stáli DVA. Hleděli zasněně na tu fascinující masu živoucího lesa a přemýšleli nad stejnou věcí. Dva týmy nadšených sportovců, dřevěné hole, pár tenisových míčků a osm hlubokých jamek označených praporky - LESNÍ GOLF.

Náhoda tomu chtěla, že dala tomuto sportu vzniknout právě na letním dětském táboře. Tak se stalo, že na prahu historicky první lesogolfové trati stály dva dětské týmy - Ropušáci a Hvězdní kojoti. Proti nim byl postaven tým zakladatelů tohoto krásného sportu a jejich asistentek. Mužstvo s přiléhavým názvem Existence. Vzduch se jemně chvěl, na tvářích všech byla vidět nerovozita. Přestože les poskytoval dobrou ochranu proti slunečním paprskům, stékaly po tvářích nejednoho z nás kapičky studeného potu.

Pismeno-P.gif

rvní nápřah, první úder, pak druhý, po něm další. Členové týmů i týmy samotné se střídali v odpalech v pořadí jim určeném. Tak vznikl zcela samovolně oficiální HRACÍ SYSTÉM LESNÍHO GOLFU. Nutno na tomto místě dodati, že zprvu hra vypadala poněkud komicky. Hráči zkoumali růžné druhy úderů i způsoby čištění trati. První hole, předtím správně netestované, záhy praskaly a bylo třeba hledat nové. Během tří jamek se situace poněkud zklidnila a na začátku čtvrté vedli s mírným náskokem nad zbylými celky Ropušáci. Všechny týmy pokračovaly ve slušném tempu a skvělé údery střídal potlesk spoluhráčů i protihráčů.

Bohužel hned další jamka umístěná uprostřed pařezu s travnatým nájezdem narušila naši koncentraci. Po velmi, velmi, velmi mnoha pokusech byl turnaj odložen. Druhý den ráno vydali jsme se odhaliti tajemství čtvrté jamky. Hra pokračovala ze stejného místa. Údery byly stále přesnější a přesnější, míčky se pomalu přibližovaly k vytyčenému cíli. Přesto se však v této historicky první hře lesního golfu nepodařilo zapeklitou čtvrtou jamku pokořit. Na zbylých jamkách se již žádná významná událost neodehrála. Můžeme vyzdvihnout snad jen výborný úder mistra PePy, který výrazně dopomohl ke konečnému vítětství týmu Existence.

Založení klubu

Pismeno-N.gif

ěkolik dní po onom historicky prvním LG zápase vznikla myšlenka založení klubu sdružujícího hráče této úžasné hry. Vlastně skoro každý den chodili jsme trénovat na naši první trať a vždy odehráli alespoň první tři jamky. Se střídavým úspěchem vítězil tým PePův i Luďkův. Snad každý přispěl k vylepšení LG. Ať už nápadem nebo alespoň nadšením zasloužilo si prvních deset hráčů své řádné členství. Stanovy, kronika ani myšlenka pravidelně pořádaných turnajů na sebe nenechaly dlouho čekat. První v pořadí byla říjnová (Líbina) Úvalská dírka.

Luďku... jak to bylo dál?